Metalli lõikus, valtsimine ja painutamine

Plasma- ja gaasilõikus

Plasmalõikust kasutatakse enamasti 2-20 mm paksustel detailidel, mis võimaldab kiiresti ja täpselt detailid välja lõigata. Gaasiga lõikame paksemaid ja tugevamaid materjale, enamasti 20-300 mm paksusega. Meie 7-pealise gaasipõletiga on võimalik lõigata kiiresti ja paindlikult nii väike- kui ka suurseeriaid

Plasmalõikus on termiline (kuni ca. 30000 kraadi) metalli lõikamine, mis on väga laialt levinud lehtmetalli töötlemise moodus. Plasmalõikuse tööpõhimõtteks on metalli kuumutamine ja seejärel selle välja puhumine. Plasmalõikusega saab lõigata eri suuruse, kuju ja paksusega, avadega või ilma, toorikuid. See sobib eriti hästi keskmiste, kuni 40 mm paksuste metallide lõikamiseks. Plasmalõikuse eeliseks on selle kiirus. Ka ei teki sellise lõikeviisi juures metalli deformatsiooni, see tähendab, et lõigatud ääred jäävad siledad ja nad ei vaja järeltöötlemist.

Metalli valtsimine

Valtsime lehti laiusega kuni 2000 mm ning materjali paksusega 3-20 mm. Valtsimiseks nimetatakse metalli plastset deformeerumist. Seda tehakse pöörlevate metallrullide, mida nimetatakse valtsideks, vahel. Siit tuleb ka nimetus valtsimine. Valtsimise tulemusena võib muutuda töödeldava detaili ristlõike kuju. Meil kasutatakse külmvaltsimist.
Valtsimisprotsessid klassifitseeritakse järgnevalt:

  • Pidev pikivaltsimine
  • Tsükliline ristvaltsimine
  • Sepavaltsimine
  • Torude valtsimine

Metalli painutamine

Kõiksugu metalli painutamine toimub survejõu avaldamisega lehtmetallile või lehtmetallist tootele. Painutamise eesmärk on metallile soovitud kuju andmine keevitust või kuumutamist kasutamata. Selleks on meil 320 tonnise painutusjõuga painutuspink kõigi vajalike templite ja matriitsidega.

Küsi hinnapakkumist!

Vastame päringutele juba samal tööpäeval! Kiirpäringu saamiseks helistage numbril +372 588 46945

See veebileht kasutab küpsiseid! Loe lähemalt privaatsuspoliitikast